Zoom Uygulaması Eşzamanlı Yayına Başlıyor

 

Corona virüs (Covid-19) salgını döneminde kullanıcı sayısını 10 milyondan 300 milyona çıkaran telekonferans uygulaması Zoom platformuna yeni bir özellik eklediğini duyurdu


Dünya genelinde 1 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan, yayılımın önlenebilmesi adına küresel çapta karantinaları beraberinde getiren corona virüs (Covid-19) pandemisi, çalışma alışkanlıklarımızı da farklı bir boyuta taşıdı.

Corona virüs pandemisi nedeniyle, çalışma hayatımıza vurulan zorunlu ket, dünyanın dört bir yanında online çalışma adaptasyonunu beraberinde getirdi ve on milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı.

Birbir uzaktan çalışma modeline geçen şirketler ile birlikte, çalışanlar ve yöneticilerin iletişim araçlarına ve ortak çalışma planlanabilecek platformlara ihtiyacı arttı. Online toplantılar düzenlenebilecek platformlar da kısa süre içerisinde yükselişe geçti.

İhtiyaca hizmet eden platformlardan en rağbet gören uygulama ise Zoom oldu. 2011 yılında kurulan ve aralık 2019’da 10 milyon kullanıcıya hizmet veren uygulama, pandemi koşullarına geçişte kısa sürede 300 milyon kullanıcı rakamına ulaştı.

Akıllı telefon, tablet, laptop  gibi araçlar ile video ve sesli konferans, sohbet ve web seminerleri hizmeti sunan Zoom uygulaması, platforma entegre ettiği Android uygulaması için yeni özelliğini de kullanıcılara sundu.

Yeni güncelleme ile Android kullanıcıları canlı toplantılarını aynı zamanda YouTube üzerinden de canlı yayına ulaştırabilecek ve başka bir deyişle artık Zoom toplantıları, aynı zamanda farklı bir platformda dahaeş zamanlı olarak gerçekleştirilebilecek.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*