Yeni Iphone Serisi Ses Getirdi

 

Apple, beklenen tanıtımı gerçekleştirerek, yeni modeli iPhone 12 ile 5G şebekeleri ile uyumlu çalışacak ilk telefonunu tanıttı. Etkinlikte, telefon özelliklerinin yanı sıra ekran dayanıklılığı, şarj kapasitesi ve kulaklıklar ile ilgili öncü yeniliklerde öne çıkıyor


Yeni çıkan telefonun, alışılmış estetik görünümü de değiştirilirken, yeni cihaz tasarımının kenarları daha keskin çizgilere ve daha düz kenarlara kavuşturuldu. Apple, 5,4 inçlik daha küçük ekranlı bir “Mini” serisi de çıkartıyor.

Şirket, son bir yıldaki küresel çapta pandemi’nin neden olduğu ekonomik sıkıntıya rağmen, beklenenin aksine cep telefonu satışlarını artırdı. Bazı uzmanlar, Apple’ın yakaladığı ivme ile ilgili, piyasaya yeni sürülen özelliklerin, iPhone 6 serisinden bu yana Apple’ın tanınırlığına en çok katkı sağlayan serinin Iphone 12 serisi olduğunu düşünüyor.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Tim Cook, piyasaya sürülen seri ile ilgili “5G indirmelerde ve yüklemelerde, yüksek kaliteli video izlemede, daha iyi oyun oynamada, gerçek zamanlı interaktivite de ve daha birçok alanda yeni bir performans düzeyi getirecek.” dedi.

iPhone 12 Pro modellerinin ekranı ise geçmişteki Pro modellere göre daha büyük.

Yapılan bir diğer değişiklik ise, alıcılara bu kez, cihazların hiçbirinin yanında kulaklık ya da şarj cihazı verilmeyecek olması. Şirket buna gerekçe olarak, çevre duyarlılığını gösterdi.

Appledan 5G teknolojisi geldi
Kaynak: Apple

 

Apple, iPhone 12’nin selefi gibi 6,2 inçlik ekrana (15,5 cm) sahip olduğunu, ancak cihazın yüzde 11 daha ince ve yüzde 16 daha hafif olduğunu belirtti.

iPhone 12'nin dikkat çeken özelliği
Kaynak: Apple

Ekranda ayrıca daha yüksek çözünürlük olduğu ve ekranı korumak için seramik bir tabaka konulduğu kaydedildi. Tanıtımda, bu tabakanın, düşmelere karşı dört kat daha fazla koruma sağladığı kaydedildi.

Yeni A14 biyonik çiple de fotoğraflarda daha ileri düzeltmeler yapılabileceği vurgulandı.

Yeni telefonun flaş kullanmadan gece selfieleri çekebileceği ve zorlu alanlarda renk, kontrast ve gürültüyle daha iyi başa çıktığı ifade edildi.

İPhone Mini serisinde de bu özellikler bulunuyor, ancak daha küçük haliyle.

Apple iPhone 12 özellikleri neler

 

iPhone 12’nin İngiltere satış fiyatı £799 sterlin, iPhone12 Mini ise 699 sterlin olacak.

Pro modelleri de 999 ve 1099 sterlinden satılacak.

Apple ayrıca, kendi akıllı hoparlörü HomePod Mini’nin yeni bir modelini de çıkarttı.

Daha geniş ses komutlarını destekleyen cihaz, bir ev içi iletişim sistemine de sahip.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*