Yapay Zeka Ve Hukuk Paneli Katılımcılara Açılıyor

 

Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Araştırma Ağı (STS Turkey) Platformunun bu yılki  Bilim, Teknoloji ve Toplum Kış Okulu’nda yapay zeka ve hukuk ilişkisi konu edilecek.


Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Araştırma Ağı (STS Turkey), tarafından düzenlenen Bilim, Teknoloji ve Toplum Kış Okulu etkinliğinin 3.sü  İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin desteğiyle 3-5 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Pandemi koşulları nedeniyle, etkinlik çevrimiçi platformda gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu Kış Okulu ile ilgilenenler için başvuru formu 15 Ocak 2021 tarihine kadar açık olacak.

Üç gün sürecek olan eğitim boyunca, farklı disiplinlerden araştırmacı ve akademisyenler STS ile ilgili kuram ve yöntem dersleri verecek. Bu kapsamda, Ozan&Ozan Hukuk Bürosundan Avukat Dr. Başak Ozan Özparlak, “Yapay Zeka, Robotik ve Hukuk”, Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebru Kayaalp Jurich “İnsan-olmayanların Failliği ve Politika”, İstanbul Bilgi Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Yüksekdağ, “Büyük Veri ve Yapay Zeka Etiği” konularında katılımcıları aydınlatacak.

Katılmaya hak kazanan öğrenciler 20 Ocak 2021’de platformun web sitesinden duyurulacak.

STS TURKEY Kış Okulu STS alanının temel teorik çerçevelerini, önemli kavramlarını ve ilgili tartışmalarını alana giriş düzeyinde aktarmak amacıyla, ilk kez 2019 Ocak ayında Orient-İnstitut İstanbul’un desteğiyle İstanbul’da, ikinci kez ise 2020 Ocak ayında Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ Tasarım Fabrikası desteğiyle Ankara’da düzenlenmişti.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*