Yandex ve Russian Post Robotik Teslimat İçin Anlaştı

 

Yandex ve Russian Post, robotlarla teslimat için anlaşmaya vardı. Yandex’in robotları, Rusya’nın başkentinde göreve başlıyor.


Yandex’in, Moskova’nın bazı bölgelerine otonom robotlarla paket teslimi için devlet tarafından işletilen Rus Posta Servisi ile işbirliği yaptığı belirtildi.

Çevrimiçi aramadan araç çağırmaya kadar bir hizmet filosu işleten Yandex, Rusya’da yiyecek teslimatı ve bazı ABD üniversite kampüslerinde zaten robotları kullanıyor. Yandex ve Russian Post ortak bir açıklamada, alıcıların bir uygulama aracılığıyla pilot projenin parçası olabilecekleri belirtildi. Ayrıca başlangıçta Rusya başkentinin çeşitli bölgelerindeki 27 postaneden 36 robotun kullanıma sunulacağı söylendi.

Kullanıcılar, şehirde dolaşırken altı tekerlekli, siyah beyaz robotu takip edebilir ve benzersiz bir doğrulama kodu kullanarak paketlerine erişebilir.

Russian Post İnovasyon Başkanı Stanislav Chernin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Lojistik zincirinin her parçası otomatikleştirilebilir ve teknolojiler her adımda süreçleri dönüştürüyor; ilk adımdan son kilometreye kadar” dedi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*