WhatsApp Yeni Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Hazırlanıyor

 

WhatsApp, kaybolan medya dosyaları özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Geliştirilme aşamasında olan özellik sayesinde daha aktif bir mesajlaşma deneyimi sunulması hedefleniyor.


Facebook’a ait mesajlaşma hizmeti WhatsApp, platformda kaybolan fotoğraf ve videoların paylaşılabileceğini söyledi. Geliştirme aşamasındaki özellik, Snapchat’in sunduğu fotoğraflı mesajlaşma ile benzer özelliklere sahip.

Blog gönderisinde Facebook, ‘Bir Kez Görüntüle’ adı verilen özelliğin, fotoğraf ve videoların görüldükten sonra sohbetten kaybolmasına izin vereceğini söyledi.

Medya görüntülendikten sonra, o sırada sohbette neler olduğu konusunda herhangi bir karışıklığı önlemek için mesaj “açıldı” bilgisi verilecek.

Pegasus Casus Yazılımıyla Binlerce Kişi Gözetlendi

WhatsApp Neden Tercih Ediliyor?


2009 yılında bir akıllı telefon mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, WhatsApp dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıyı bir araya getirdi ve Facebook tarafından satın alındı. Kullanıcılar, WhatsApp’ı Snapchat yerine kişisel bilgisayarda bulunması, reklam içermemesi, kişiselleştirilebilmesi ve daha fazla dili desteklemesi nedeniyle tercih ediyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*