Volkswagen Group of America Saldırıya Uğradı

 

Volkswagen Group of America, bir satıcıdan kaynaklanan sorun nedeniyle veri ihlali yaşadıklarını duyurdu. Yaşanan veri ihlalinin 3.3 milyondan fazla müşteriyi etkilediği belirtildi.


Volkswagen Group of America’nin (VW) ABD birimi, bir satıcıdaki veri ihlalinin Kuzey Amerika’daki 3.3 milyondan fazla müşteriyi ve olası alıcıları etkilediğini söyledi.

ABD Kapsamlı Siber Saldırı İncelemesi Başlattı

Etkilenenlerin neredeyse tamamının, Alman otomobil üreticisinin lüks markalarından biri olan Audi’nin mevcut veya potansiyel müşterileri olduğu belirtildi. Volkswagen Group of America yaptığı açıklamada, yetkisiz bir üçüncü tarafın Audi-Volkswagen markalarının ve bazı ABD ve Kanada bayilerinin dijital satış ve pazarlama için kullandığı bir satıcıdan müşteriler ve ilgilenen alıcılar hakkında sınırlı kişisel bilgiler elde ettiğini söyledi.

Bilgiler, 2014 ve 2019 yılları arasında satış ve pazarlama için toplanmış ve satıcının teminatsız bıraktığı bir elektronik dosyaydı.

VW, 90.000 Audi müşterisinin ve olası alıcıların satın alma veya kiralama uygunluğuyla ilgili hassas verilerinin etkilendiğini söyledi. VW, bu kişilere ücretsiz kredi koruma hizmetleri sunacağını söyledi. Hassas verilerdeki vakaların yüzde 95’inden fazlası, ehliyet numaralarından oluşuyor. Çok az sayıda kayıt doğum tarihleri, Sosyal Güvenlik numaraları ve hesap numaraları gibi ek verileri içeriyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*