Twitterdan Üst Düzey Hesaplara Uyarı

Twitter, ABD’de 3 Kasım’daki başkanlık seçimleri öncesi üst düzey siyasilerin ve gazetecilerin hesaplarının ele geçirilme riskine karşı güvenliği arttıracağını açıkladı.


Twitter’dan yapılan açıklamada, bilgisayar korsanlarının siyasilerin ve gazetecilerin hesaplarını ele geçirme riskine karşı, daha gelişmiş savunma sistemleri kullanılacağı belirtildi.

Açıklamada, seçimler öncesi ”bu tür güvenlik önlemlerinin alınmasının kritik bir önleyici adım” olduğu ifade edildi.

Yüksek profilli hesapların güçlü parolalar kullanması gerektiğini belirten açıklamada, Twitter’ın parolaları sıfırlamak için e-posta veya telefon numarasıyla onay gerektiren bir ayarı etkinleştireceği ve bu hesaplara ayrıca iki aşamalı kimlik doğrulama kullanmalarını tavsiye edeceği kaydedildi.

Twitter’da daha önce aralarında, ABD başkanlığı için yarışan Demokrat aday Joe Biden’ın, eski ABD Başkanı Barack Obama’nın, iş adamları Bill Gates ve Elon Musk’ın olduğu, milyonlarca takipçisi bulunan bazı hesaplar ele geçirilmiş ve bu hesaplardan Bitcoin ile ilgili paylaşımlar yapılarak para gönderilmesi istenmişti.

Facebook, beyaz milliyetçiliği öven paylaşıma yasak getiriyor - Diken

Bir başka sosyal medya platformu Facebook geçtiğimiz günlerde aldığı karar ile ABD seçimlerine 7 gün kala siyasi reklamlara izin vermeyeceğini duyurmuştu.

Yapılan açıklamada; Seçimlere 7 gün kala adayların yeni iddialara yanıt verecek yeteri kadar zamanları olmaması ihtimaline karşı Facebook’ta siyasi reklamlara izin verilmeyeceğini vurgulayan Facebook CEO’su Zuckerberg, seçim sonuçları açıklanmadan önce zafer ilan eden adayların paylaşımlarına ise uyarı etiketi ekleyeceklerini kaydetmişti.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?