Twitter, Trump’a Müdahale Etti

 

Sosyal paylaşım platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın  seçim sonuçları ile ilgili yaptığı paylaşıma anında müdahale ederek ”yanlış bilgi” etiketi koydu.


ABD yeni başkanını seçmek için 3Kasımda sandık başına gitti. Seçim sonuçları ise hala netleşmiş değil ancak Donald Trump kanadında bir gelişme yaşandı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratların adayı Joe Biden arasındaki çekişme üç eyalete kadar düşmüş durumda. Başkanlık için yarışan iki aday ise geçtiğimiz saatlerde seçmenlerine seslendi.

Biden seçimin sonuçlarının yarın netleşebileceği bilgisini paylaşırken ABD Başkanı Trump, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Seçimi çalmaya çalışıyorlar. Seçimin çalınmasına izin vermeyiz” açıklamasını yaptı.

Twitter ise, Trump’ın yaptığı bu açıklaması sonrası harekete geçerek Donald Trump’ın bu geceki seçim sonuçlarıyla ilgili attığı tweete “yanlış bilgi” etiketi koydu.

Mikro blog platformu Twitter, söz konusu paylaşımla ilgili yaklaşık 10 dakika içerisinde, “Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir.” şeklinde uyarı etiketi ekledi.

Twitter daha öncesinde de Trump’ın seçimlere ilişkin yaptığı birçok paylaşıma, “yanlış bilgi” yaydığı gerekçesiyle uyarı etiketi koymuştu.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*