Türk Siber Güvenlik Şirketi ADEO İlke İmza Attı

 

Türk siber güvenlik şirketi ADEO, Microsoft’un siber güvenlik konusundaki ileri düzey uzmanlıklarının tamamını alabilen dünyadaki ilk Microsoft iş ortağı oldu.


Siber güvenlik alanında yurt içi ve yurt dışında danışmanlık, siber güvenlik, kurulum, eğitim, bilişim güvenliği, siber olay müdahalesi ve yönetilen güvenlik hizmetleri alanlarında hizmet sunan Türk şirketi ADEO, Microsoft’un Siber Güvenlik konusundaki ileri düzey uzmanlıklarının tamamını alan dünyadaki ilk Microsoft iş ortağı oldu.

Türk Yapımı Oyunlar Dünya Ortalamasının Üzerinde

Microsoft altın seviye yetkinliğe sahip iş ortağı olan Adeo, Microsoft tarafından yetki verilen 3. parti denetim şirketleri tarafından yürütülen zorlu sürecin sonucunda Microsoft’un dünyadaki ilk ileri düzey yetkinliklere sahip iş ortağı olma başarısını elde etti.

Microsoft tarafından onaylanmış olan uzmanlıkların başlıkları şöyle: “Üç farklı başlık altında sunduğumuz ileri uzmanlıklar sayesinde bu unvanı aldık. Bu başlıklar; ‘Information Protection and Governance Advanced Specialization’ Microsoft’un Veri Güvenliği ve Uyumluluk çözümlerinde ‘Identity and Access Management Advanced Specialization’ Microsoft’un Kimlik ve Erişim Yönetimi Çözümlerinde, ‘Threat Protection Advanced Specialization’ da Microsoft’un Tehdit ve Saldırı Çözümlerinde ADEO’nmun en üst düzey bilgi ve tecrübe sahibi olduğu ve yüksek kaliteli hizmet almak isteyenlerin ADEO’yu tercih etmeleri gerektiği Microsoft tarafından doğrulanmış oldu.”

Hem özel hem de kamu sektörlerinde derinlemesine deneyime ve uzmanlığa sahip olduklarını kaydeden ADEO CSO’su Korhan Ergönül, “ADEO olarak tamamı Türk mühendis ve teknoloji danışmanlarından oluşan, gereken tüm akreditasyon ve yeterlilik seviyelerini elinde bulunduran yüzde 80’i teknik profesyonellerden oluşan kadromuz ile Türkiye’deki bir numaralı ve MEA (Ortadoğu ve Afrika) bölgesindeki sayılı Microsoft Siber Güvenlik ve Uyumluluk iş ortaklarından birisi konumunda bulunuyoruz. Mevcut bilgi birikimimiz ile dünya çapında bir başarı yakalamak istedik ve bu zorlu süreci tamamlayarak bunu da başardık.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: SiberBülten

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*