Trump’ın Seçim Sitesi Hacklendi

 

 

ABD başkanı Donald Trupm’ın 3 Kasımda gerçekleşecek ABD Başkanlığı seçimlerinde kullandığı, seçim kampanyası sitesi donaldjtrump hacklendi. Sitede hakkında bölümü değiştirilerek bir mesaj yayınlandı.


ABD başkanı Donald Trump’ın  seçim kampanyalarını yürüttüğü donaldjtrump adlı web sitesi haklendi.

3 Kasım’daki seçimler için oluşturulan web sitesi, siber saldırganlar tarafından ele geçirildi. Sitede hakkında kısmı değiştirilerek bir mesaj yayınlayan hackerlar, siteye giren kullanıcılardan cüzdan gizliliği ilkesini benimseyen kripto para birimi Monero istendi. Saldırının ardından yetkililer, sisteme müdahale ederek, saldırıyı ilerlemeden savuşturmayı başardı ve site eski haline getirildi.

Hackerların yayınladıkları mesajda, Trump’a ait olan gizli bilgilerin yapılacak Monero transferi karşılığında açıklanacağı belirtilmişti ancak bilindiği kadarıyla transfer işleminin gerçekleştirilmediği ve böyle bir durumun söz konusu olmadığı düşünülüyor. Sitede de Trump’ın prestij kaybına neden olabilecek herhangi bir bilginin yayınlanmaması bu kanıyı destekliyor.

Hackerlar sitede yayınladıkları bildiride, Monero para birimnden kendilerine ne kadar çok gönderilirse, bilgileri o kadar hızlı paylaşacaklarını belirtmişlerdi. Kampanya sayfasını yöneten Tim Murtaugh ise saldırı girişimini doğrulayarak, saldırının kimler tarafından gerçekleştiği konusunda yetkililerin çalıştığını söyledi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*