TikTok Güvenlik Açıklarını Kapatıyor

 

TikTok, sunduğu hizmet bünyesinde yer alan güvenlik açıklarını kapatmak adına HackerOne ile işbirliğine adım attıklarını duyurdu


Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok, Ağustos ayı itibariyle iki yıl içerisinde %800 büyüme oranıyla 2020 Ağustos ayı verilerine göre 2 milyarı aşan kullanıcıya ulaşmıştı. Gün geçtikçe artan kullanıcı sayısıyla ve global çaplı ikili ilişkilerde birçok iniş çıkışıyla gündemde olan Tik-Tok, güven skorunu arttırmak adına yazılımsal iyileştirmelerine öncelik vermiş durumda. Şirket, bünyesindeki iyileştirmeler kapsamında bunun için yeni bir iş birliğine gittiğini duyurdu.

Yayınlanan bir blog yazısında,  işletmeleri penetrasyon testi uzmanları ve siber güvenlik araştırmacıları ile birleştiren, güvenlik açığı koordinasyonu ve hata ödülü platformu olan HackerOne ile TikTok arasındaki yeni işbirliği duyuruldu. Bu iş birliği ile yazılımcılardan akademisyenlere kadar geniş ölçekli uzmanları projeye dahil eden yetkililer, gelecek geri bildirimlerle, gözden kaçırılan güvenlik açıklarını tespit edebilecek ve güvenlik zafiyetleri ile ilgili iyileştirmeler yapabilecek. Uzmanlar tarafından tespit edilen güvenlik açıklarının önem seviyesine göre ise kişiler 50 dolardan 15 bin dolara kadar çeşitli ödüller kazanabilecekler.

TikTok bu sayede farklı alanlardaki güvenlik açıklarını ortadan kaldırmayı ve birçok ülke ile arasında yaşanan sorunları azaltmayı hedefliyor. Bazı gizli kalmış hataların da yakalanabilmesiyle TikTok, başta ABD olmak üzere birçok ülkeyle sorun yaşayabiliyor. HackerOne ile yapılan iş birliğinin, TikTok’un işini uzun vadede kolaylaştıracağı belirtiliyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*