Tıbbi Nesnelerin İnterneti Cihazları(IoMT) Akıllı Hastanelerde Artıyor

 

Juniper Research’ün raporuna göre akıllı hastaneler IoMT(Tıbbi Nesnelerin İnterneti) cihazları kullanmaya ağırlık veriyor. 2026 yılında 7 milyon IoMT cihazı kullanılması bekleniyor.

Akıllı hastaneler IoMT cihazlarına yöneliyor

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırma, akıllı hastanelerdeki IoMT (Tıbbi Nesnelerin İnterneti) sayısının 2026 yılına kadar 7 milyonu aşacağını gösteriyor.

Önde gelen araştırma firmasının analistleri, akıllı hastane başına 3 bin 850’den fazla olmak üzere küresel olarak 7.4 milyon IoMT (tıbbi nesnelerin interneti) cihazının kullanılmasını bekliyor. Juniper Research Araştırma Analisti Adam Wears: “Sağlık hizmetlerinde uzaktan izlemenin ortaya çıkması, ağ operatörlerine kendilerini dijital sağlık hizmeti değer zincirine yerleştirmeleri için bir fırsat sunuyor. Akıllı hastane teknolojileri önemli miktarda veri üretir, yani ağ operatörleri tarafından sağlanan uç bilgi işlem işlevi, bu sistemlerin başarılı bir şekilde kullanıma sunulması için çok önemli olacaktır” diyor.

Dijital Hastane: Uzaktan Sağlık Sistemlerinde Karşılaşılan Güçlükler

Öngörülen büyümeyi perspektife koymak için 2021 itibariyle 3,2 milyon IoMT cihazı devreye alındı. Araştırmacıların tahmini doğruysa, bu yüzde 231 büyümeyi temsil ediyor. ABD ve Çin’in, büyük nüfusları ve gelişen ekonomileri göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan şekilde IoMT’yi benimsemeleri bekleniyor.

IoMT cihazları, daha az kritik ve bulaşıcı hastaların uzaktan izlenmesini de sağlıyor. Bu, kritik hastalar için hastanede daha az sağlık çalışanına ihtiyaç duyulmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*