Teknoloji Devleri Siber Saldırılara Karşı Birleşiyor

 

Microsoft ve McAfee gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu 17 teknoloji şirketi, bir araya gelerek RTF isimli bir girişim başlattığını duyurdu


Gün geçtikçe verdikleri zararlar milyonları bulan fidye yazılımı saldırıları, birçok farklı sektörden seçtikleri kurbanlarını zor durumda bırakmaya devam ediyor. Karşılanması güç maddi kayıplar ve prestij kaybıyla baş başa kalan kurbanlar, bir çıkış yolu bulmaya çalışıyorlar.

Bu alandaki en büyük sorunlardan birisi ise, siber güvenlik alanında belirli bir standart olmamasının olduğunu söyleyebiliriz. Siber güvenlik şirketleri ve uzmanları, kendi denemeleriyle karşılaştıkları sorunları aşmaya çalışıyorlar.

Hukuki yaptırımların yetersizliği, teknoloji şirketlerinin bir araya gelerek bu konu hakkında bir standart oluşturmalarını zorunlu kıldı.

Microsoft ve McAfee gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu 17 teknoloji şirketi bir araya gelerek RTF isimli bir girişim başlattı. Fidye Yazılımı Görev Gücü isimli bu girişim, fidye yazılımlara karşı hedefleri ve çözüm yollarını belirleyici standartlar üzerine çalışacak. Böylelikle teknoloji devleri, fidye yazılımlarla mücadelede gelişmiş ve ortak bir strateji takip edebilecekler.

RTF’nin web sitesinin 2021 yılında faaliyete geçmesi ve bu girişim hakkındaki detayların önümüzdeki süreçte netleşmesi bekleniyor. 2021 bahar aylarında ise standartlarla ilgili adımlar atılacak.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*