Tech Data, Nextperience Demo Merkezi Açıldı

 

Tech Data Türkiye, IoT ve analitik teknolojilerinin deneyimlenebileceği Nextperience Demo Merkezi‘ni iş ortaklarının ve kullanıcıların hizmetine sundu.


Bu merkezde IBM, AWS, Cisco, Oracle, Hitachi Vantara, VMware, NetApp, TIBCO, CLOUDERA, Automation Anywhere gibi teknoloji alanında faaliyet gösteren küresel markaların yanı sıra IoT, analitik ve bulut alanlarında çalışan 50’den fazla iş ortağının geliştirdiği donanım, yazılım ve platformlar entegre bir şekilde çalışıyor.

Nextperience Demo Merkezi ziyaretçileri, IoT ve analitik teknolojilerini birlikte çalıştırarak mümkün hale getirebilecekleri her şeyi, senaryolar üzerinden izleme imkânına sahip olacak.

Kurumlara yatırım öncesi uygulamaları deneyimleme şansı sunuyor.


Sensör ve sunuculardan bulut teknolojisine, ilişkisel veri tabanı servislerinden, yapay zekâ ile donatılmış iş zekâsı platformuna kadar Tech Data’nın distribütörlüğünü yaptığı tüm çözümlerin entegre bir sistemde çalışma imkânı bulduğu demo merkezi, kurumlara yatırım öncesi uygulamaları deneyimleme şansı sunuyor. Demo merkezinde, salgında sosyal mesafe belirleme, perakende sektöründe verimli alan kullanımı, su kaynaklarının doğru kullanımı ve israfın önlenmesi gibi birçok farklı alanda çözüm uygulamaları gerçekleştirilebiliyor.

Tech Data Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı, yaptığı açıklamada Nextperience Demo Merkezi’nin operasyonel teknolojiler ile iletişim teknolojilerini bir araya getirerek işletmeler için çok önemli fırsatlar da sunduğunu belirtti ve ekledi: “IDC’ye göre Türkiye pazarında ise 2020 yılı itibariyle Türkiye IoT pazar büyüklüğü 1 milyar 169 milyon dolara ulaşmış, veri kavramı günümüzde büyüklüğü, yorumlanması ve işlenişiyle kurumların adeta birer pusulası halini almış durumda.

Tech Data Türkiye olarak temsil ettiğimiz üreticiler ve teknolojiler arasında global köprüler kuruyor, iş ortaklarımıza da yeni ve yaratıcı çözümler geliştirebilmeleri için esnek bir ortam sağlıyoruz. Dolayısıyla verinin bu dönüştürücü yolculuğunda dünyanın gittiği yeri yakından takip ediyor, yarının dünyasını bugünden görebiliyoruz.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*