T24 Haber Sitesi Verileri Satışa Çıkarıldı

 

Türkiye’de özellikle 2021 yılında çeşitli kurum ve kuruluşların hedef alındığı saldırı operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. İnternet haber portalı T24 sitesinden sızdırılan veriler satışa çıkarıldı.


Türkiye’de özellikle 2021 yılında çeşitli kurum ve kuruluşların hedef alındığı saldırı operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Bir hacker platformunda 21 Mayıs tarihinde paylaşılan bir gönderide, T24 veritabanındaki bilgilerin satışa çıkarıldığı öğrenildi.

BtcTurk Kullanıcı Verilerine Saldırı Düzenlendi

Söz konusu verilerin içerisinde çalışan, yönetici ve editörlerin e-posta ve hashlenmiş parolaları bulunuyor. Ayrıca internet sitesiyle ilgili diğer bilgilerin sızan veriler arasında olduğu belirtiliyor. Gönderide ayrıca verilere dair kanıt olarak sunulan ekran görüntüsü de bulunuyor.

Siber Bülten‘in açığa çıkardığı ve çeşitli yollardan ulaştığı T24 çalışanları, söz konusu olaydan haberdar olduklarını ve gerekli önlemleri aldıklarını belirttiler.

Olayın nasıl gerçekleştiğine dair ise henüz kurumsal bir açıklama yapılmadı.

Söz Konusu Veri Sızıntısı ile İlişkili Bir Hesap Bulundu


Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan aramalar sonucunda, T24 veri sızıntısına dair bir gönderi ise dikkat çekti. @matarturo adlı bir Twitter kullanıcısının, hacker forumunda gönderi paylaşıldıktan saatler sonra Twitter üzerinden veri sızıntısına dair bir gönderi paylaştığı ortaya çıktı.

Hesap anonim olarak kullanılsa da ‘hakkımda’ kısmında yer alan bilgilere göre hesap kullanıcısı kendisini ağ ve bilgisayar güvenlikçisi olarak tanıtıyor.

Söz konusu hesabın daha önce veri sızıntılarına dair direkt olarak hacker forumlarından paylaşım yapmadığı ise ulaşılan bilgiler arasında.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*