T-Mobile Kişisel Veri İhlali İddialarını Araştırıyor

 

T-Mobile çevrimiçi bir forum gönderisinde 100 milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerinin ihlal edildiğini söyleyen bir iddia ile gündeme geldi.


T-Mobile çevrimiçi bir forum gönderisinde 100 milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerinin ihlal edildiğini söyleyen bir iddiayı araştırıyor. T-Mobile kişisel veri ihlalini araştırarak, kullanıcı mağduriyetini engellemek istiyor.

ABD merkezli dijital medya kuruluşu Vice, T-Mobile tarafından kullanıcı kişisel verilerinin ihlal edildiğini iddia etti. Vice’ın Motherboard’undaki raporda bir hacker, 100 milyondan fazla kişinin verilerini elde ettiklerini ve verilerin T-Mobile sunucularından geldiğini söyledi. Şirket, Motherboard’a yaptığı açıklamada, “Bir yeraltı forumunda yapılan iddiaların farkındayız ve bunların geçerliliğini aktif olarak araştırıyoruz. Şu anda paylaşacak ek bilgimiz yok” dedi.

Raporda, verilerde sosyal güvenlik numaraları, telefon numaraları, isimler, fiziksel adresler ve ehliyet bilgileri gibi bilgiler yer aldı. 30 milyon sosyal güvenlik numarası ve sürücü belgesi içeren verilerin bir alt kümesi için 6 Bitcoin ücret isteniyor. T-Mobile iddialar nedeniyle hızlı bir şekilde harekete geçerek olası bir mağduriyeti engellemek istiyor.

Kaynak: Techİnside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*