Squid Token Hilesiyle 3.3 Milyon Dolarlık Vurgun Gerçekleştirildi

 

Son günlerin popüler dizisi Squid Game’den esinlenerek oluşturulan Squid tokenı üzerinden vurgun yapıldı. Çıkarılan Token’ların değeri sadece 5 dakika içerisinde sıfırlandı.


Son günlerin popüler dizisi Squid Game‘den esinlenilerek bir token oluşturuldu. Diziyle resmi bağı bulunmayan projeye on binlerce kullanıcı para yatırdı. Proje “Token kazanmak için oyna” diye tanıtılırken; para kazanmak için web sitesi üzerinden squid game oyunları oynatılacağı söylendi.

Geçtiğimiz hafta sadece birkaç cent olan Squid tokenı ilk olarak 50 dolara, ardından hızla 3 bin dolara yükseldi. Ancak bu yükseliş çok uzun sürmedi. Fiyat yeniden aynı hızla 1 centin altına indi.

Projenin internet sitesi ve sosyal medya hesapları kapatıldı. Arkasında kim olduğu bilinmeyen token bir anda sıfırlanarak yatırımcısına hayal kırıklığı yaşatırken, kullanıcıların parası dakikalar içinde buhar oldu.

Squid Token için daha önce sık sık dolandırıcılık uyarıları yapılmasına rağmen yatırımcıların yapılan uyarıları dikkate almaması, gerçekleştirilen bu kripto para vurgununda büyük bir rol oynadı.

Yaoılan uyarıların başlıca nedeni ise Token’ın satılma özelliğinin olmamasıydı. Yani bu tokenı alanlar parasını çekemiyordu. Proje üzerinden gerçekleştirilen vurgunun toplam değeri ise 3,3 milyon doları buldu.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*