Sosyal Medya Alışkanlıkları Raporu Açıklandı

 

Digital 2020 October Global Statshot Raporu Yayınlandı. Raporda, 4.66 milyar insanın internet erişimi olduğu,  dünya nüfusunun yarısından fazlasının ise sosyal medya kullanıcısı olduğu açıklandı.


Digital 2020 October Global Statshot raporunun sonuçları açıklandı. Açıklanan rapor,  global internet kullanıcı sayısı ve sosyal medya alışkanlıkları istatistiklerine netlik kazandırdı.

TheNextWeb’in derlediği habere göre, dünya genelindeki sosyal medya kullanıcı sayısı 4 milyar bandını geçtiği, net istatiki veride de global sosyal medya kullanıcı sayısının  4.14 milyar olduğu belirlendi.

Bu verilere göre 7.81 milyar olan dünya nüfusunun yarısından fazlası sosyal medya kullanıcısı.

Raporda yer verilen bir diğer istatistikte ise, sosyal medya kullanıcılarının uyanık olduğu sürenin yüzde 15’ini sosyal medyada geçirdiğini gösteriyor.

Raporda yer alan bir başka bilgiye göre, dünya genelinde cep telefona sahip kişi sayısı 5.2 milyar iken, internete erişimi olan kişi sayısı 4.66 milyara ulaşmış durumda.

Eylül ve ekim ayı internet trafiği istatistikleri baz alınarak gerçekleştirilen bir diğer araştırma ise en çok ziyaret edilen internet siteleri üzerine oldu.

Listenin zirvesinde teknoloji devi Google yer alırken, ikinci ve üçüncü sırada video paylaşım platformu YouTube ve sosyal paylaşım ağı Facebook yer aldı.

Dijital ansiklopedi Wikipedia dördüncü sırada ve online alışveriş platformu Amazon ise beşinci sırada kendine yer buldu.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*