Snapchat Artırılmış Gerçeklik Uygulamalarına Yöneliyor

 

Snapchat, ABD ve Avrupa’daki kitlenin ardından; Japonya, Endonezya ve Meksika gibi ülkelere odaklandı. Snapchat, kablosuz taşıyıcılarla bağlantı kurarak ve popüler artırılmış gerçeklik özelliklerini vurgulayarak Meksika’dan Japonya’ya kadar ülkelerde küresel genişlemesini hızlandırıyor.


Snapchat’i, Android’in iPhone’lardan daha yaygın olarak kullanıldığı ABD ve Avrupa dışındaki insanlar için daha kullanışlı hale getiren 2019’un ortalarında Android uygulamasını yeniden oluşturmasından bu yana, şirket Hindistan’da aylık 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

Snap genel olarak aylık 500 milyon kullanıcısı olduğunu ve kullanıcılarının yaklaşık %40’ının Kuzey Amerika ve Avrupa dışında olduğunu açıkladı. Şimdi ise Hindistan’daki varlığını derinleştirmek ve Japonya, Endonezya, Brezilya, Meksika, İtalya ve İspanya’dan başlayarak küresel olarak yeni kullanıcılar çekmek istiyor.

Snap’in uluslararası pazarlar başkanı Nana Murugesan, bu hareketin, geliştirilmiş uygulamanın kullanıma sunulmasının ardından Snapchat kullanıcılarının çoğunluğunun şu anda Android’de nasıl olduğunu yansıttığını söyledi. Snap’in stratejisi, Snapchat’i önceden kurmak için telekom operatörleri ve akıllı telefon üreticileriyle anlaşmalar imzalamayı içeriyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*