Snapchat Artırılmış Gerçekliğe Adım Atıyor

 

Snapchat artırılmış gerçeklik reklamları için yeni bir proje başlattı. Snap, stüdyo Arcadia ile futuristik çalışmalara imza atacak.


Snap Inc yaptığı açıklamada, markaların artırılmış gerçeklik reklamları ve deneyimleri oluşturmasına yardımcı olmak için bir stüdyo başlattığını duyurdu. Şirket, bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüleri bir kişinin gerçek dünyaya bakış açısına yerleştirebilen teknolojinin kullanımını yaygınlaştırma hareketinin bir parçası olduğunu söyledi.

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat’in sahibi, ilk olarak genç kullanıcılar arasında, köpek kulaklarını bir kişinin fotoğrafına ekleyebilen veya bir videoya dans eden bir sosisli sandviç ekleyebilen fotoğraf filtreleri gibi erken artırılmış gerçeklik (AR) biçimleriyle popüler oldu. Snap, o zamandan beri geleceğini teknolojiyi ilerletmeye, AR özellikli gözlükleri piyasaya sürmeye ve kullanıcıların sanal olarak giysi denemelerine olanak tanıyan teknoloji geliştiren yeni şirketler satın almaya karar verdi.

Snap’in küresel yaratıcı strateji başkanı Jeff Miller: “Yeni stüdyo Arcadia, markaların yalnızca Snapchat için değil, içerik yerleştirmek istediği diğer tüm sosyal medya uygulamaları veya web siteleri için AR deneyimleri oluşturmasına yardımcı olacak” dedi.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*