Samsung’dan Yeni Sensör Teknolojisi

Samsung,  yüz tanıma ve sanal gerçeklikte kullanılabilecek, derinlik odaklı sensör ISOCELL Vizion 33D’i tanıttı


21. yüzyıl teknolojinin büyülü ve gizemli bir çağı olarak kendini geliştirmeyi ve her geçen gün yeni bir tasarıyla karşımıza çıkmayı başarıyor. Görüntü teknolojilerinde ve sensör teknolojilerinde yaşadığımız dönüşüm de son zamanların en çok üzerinde durulan konularından birtanesi. Samsung da bu alanda yeni bir sensör teknolojisiyle karşımıza çıkanlardan.

Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve derinlik odaklı olmasıyla ön plana çıkan ISOCELL Vizion 33D isimi yeni sensör,  yüz tanıma ve sanal gerçeklik gibi alanlarda yüksek performans gösterirken, Samsung geliştirdiği teknolojiyle bu alanda yeniliğe imza atanlardan oldu.

ISOCELL Vizion 33D sensör, 4 bağlantılı demodülasyon’a (taşıyıcı sinyal ile bilgi sinyalinin birbirinden ayrılması) sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Böylelikle her piksel 0, 90, 180 ve 270 dereceden aynı anda sinyal alabiliyor. Bu da hareketli sensörlerde bile düşük gecikmeli algılama sağlıyor.

Samsung bu sensörün özellikle yüz tanıma, 3D tarama, sanal gerçeklik uygulamalarının yanı sıra fotoğraf ve video bulanıklaştırmada yüksek performans sunacağını belirtiyor. Sensörün çıkış tarihiyle ilgili ise henüz resmi bir bilgi verilmedi.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*