Saldırıya Uğrayan Oyun Devi Açıklama Yaptı

2020 yılının Kasım ayında siber saldırıya uğrayan Capcom, siber saldırı için yayınlandığı istatistiklerde güncelleme yaptı.


Oyun sektörünün dev isimlerinden Capcom, 2020 yılının Kasım ayında çok büyük bir siber saldırıya uğramıştı. Capcom’un uğradığı siber saldırıda şirketin gizli bilgileri de çalınmıştı.

Saldırıda 11 milyon dolarlık Bitcoin fidye istenmiş ve 2 bin Capcom sunucusu hackerlar tarafından ele geçirilmişti. Capcom tarafından yapılan detaylı inceleme sonrasında 16 bin 406 kişinin kişisel bilgilerinin çalındığı tespit edildi. Bu kişilere ait isim, adres ve iletişim bilgileri saldırganların eline geçmiş oldu. Ayrıca şirkete ait satış raporları, oyun geliştirme belgeleri ve finansal veriler de saldırganların ulaştığı bilgiler arasında yer aldı.

Capcom tarafından yapılan açıklamada hiçbir kullanıcının kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmediği belirtilirken, gerekçe olarak ise ödeme sağlayıcısının üçüncü taraf bir şirket olması gösterildi.

Capcom tarafından yapılan açıklamada müşterilerden en içten şekilde özür dilense de, Capcom’un müşterilerinin güvenliğini sağlayamaması nedeniyle büyük bir ceza alması bekleniyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*