Öğretmensiz Yazılım Okulu Bilişim Vadisinde Açıldı

 

Covid-19 pandemisi sonrasında yazılım geliştiricilere olan ihtiyaç ciddi bir artış gösterirken, uzaktan çalışma sisteminin yaygınlaşması ile şirketler bulundukları bölgelerde yazılımcı bulmakta zorlanmaya başladı.


Yazılımcılar açısından adeta altın çağını yaşadığı dile getirilen sektöre yeni isimler kazandırmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bunlardan birisi de, ülkemizde hayata geçirilen öğretmensiz yazılım okulu. Tahta, tebeşir veya öğretmen bulundurmayan okullarda öğrenciler, birbirlerinden destek alarak yazılım alanında kendilerini geliştiriyorlar.

Ekol 42’nin küresel ağına Türkiye’den dahil olan ikinci yazılım okulu 42 Kocaeli, Bilişim Vadisi’nde açıldı. Okuldan mezun olanların hemen hemen hepsinin iş bulduğu dile getirilirken, verilen eğitim oyunlaştırma yöntemini kullanarak yazılım alanında sınırlarını keşfetme prensibine dayanıyor.

Okulun Yazılım Müfredatında Neler Var?


İlk olarak öğrenciler temel programlama kavramlarını ve C dilinin temellerini öğreniyor. UNIX, grafik programlama ve web programlamaya başlayan öğrenciler için müfredat derinleşiyor. Öğrenciler, sonraki aşamalarda Nesne Yönelimli Programlama, Mobil, İşlevsel Programlama, Web Güvenliği, Tersine Mühendislik, Kötü Amaçlı Kod, Çekirdek Programlama, Ağ Programlama, Yapay Zeka, 3B gibi uzmanlık isteyen alanlarda çalışmalar yapabiliyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*