Netflix Yaşadığı Veri Sızıntısı İle Gündemde

 

Netflix, çalışanlarından birisi tarafından sızdırılan veriler nedeniyle zor günler geçiriyor. Gerçekleştirilen veri sızıntısında, The Closer isimli stand-up programı dahil bazı programlar hakkında özel bilgiler bulunuyor.


Netflix, Dave Chappelle’in yeni stand-up özel programı The Closer hakkında gizli, ticari açıdan hassas bilgileri medya kuruluşlarıyla paylaştığını iddia ederek bir çalışanını kovdu.

Çalışan, Netflix’in The Closer ve önceki Chappelle sözleşmeleri de dahil olmak üzere gösteri ve stand-up spesiyalleri için ne kadar ödediği hakkında verileri sızdırmakla suçlanıyor. Bloomberg’e göre Netflix, The Closer’a 24.1 milyon dolar harcarken, 2019 şovu için 23.6 milyon dolar ve Bo Burnham’ın Emmy ödüllü özel filmi Inside için sadece 3.9 milyon dolar harcadı. Rapora göre, Netflix tarihinin en büyük ilk dizisi olan Squid Game, şirkete 21.4 milyon dolara mal oldu.

Şirket, Variety’ye yaptığı açıklamada, “Bu çalışanın Netflix ile ilgili hayal kırıklığı ve incinmiş olabileceğini anlıyoruz. Ancak bir güven ve şeffaflık kültürünü sürdürmek şirketimizin özüdür” dedi. Ayrıca The Closer’ın kaldırılması ile ilgili iddialar da gündeme geldi.

Netflix yöneticileri, tartışma hakkında kamuoyuna çok az şey söyledi, ancak CEO Ted Sarandos’un dahili bir notta The Closer’ın kaldırılamayacak kadar popüler olduğunu söylediği bildirildi.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*