Nesnelerin İnterneti Üreticileri Güvenlik Açıklarını Bildirmiyor

 

IoT Security Foundation (IoTSF) tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre IoT üreticilerinin güvenlik açıklarını büyük oranda bildirmediği; her beş üreticiden birinin bu durumu paylaşmadığı açıklandı.


Nesnelerin İnterneti’nin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmayı amaçlayan bir teknoloji endüstrisi grubu olan IoT Security Foundation (IoTSF) tarafından yapılan araştırma, yüzlerce popüler IoT ürün üreticisini analiz etti.

Araştırmaya göre, yalnızca beşte birinin güvenlik açıklarını bildirmek için bir kamu reklamı yaptığı tespit edildi. Rapor, güvenlik açığı açıklama politikasının eksikliğinin bir kısmının, bağlı ürünleri piyasaya süren moda sağlayıcıları veya ürünlerine akıllı özellikler ekleyen mutfak aletleri üreticileri gibi IoT pazarına ilk kez giren “geleneksel olmayan BT işletmelerine” ait olduğunu buldu.

Hedef Değişiyor: Ev Ağlarına Saldırılar Artış Yaşıyor

Araştırmanın arkasındaki şirket Copper Horse CEO’su David Rogers: “Bu genellikle buzdağının görünen kısmıdır. Bu şirketlerin muhtemelen güvenliğe çok az dikkat ettiğini fark etmenizi sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*