Mr. White Hat Çaldığı 610 Milyon Doların Tamamını İade Etti

 

Kripto para borsası Poly Network’ten 610 milyon dolar çalan hacker paranın tamamını iade etti. Mr. White Hat adındaki hacker amacının sistemdeki açıkları ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.


Bilinen en büyük kripto para hırsızlıklarından biri geçtiğimiz günlerde yaşanmış ve siber hırsızlık dünyası ilginç bir hack saldırısına sahne olmuştu.

Poly Network adındaki merkeziyetsiz finans platformu hacklenmiş; siber saldırgan platformdan 610 milyon dolar değerinde kripto parayı çalmıştı.  Hacker, 273 milyon dolarlık Ethereum, 253 milyonluk çeşitli tokenlar ve 85 milyon dolarlık USDC’yi kendi hesaplarına geçirmişti.

Poly Network daha sonra kendisine Mr. White Hat (Bay Beyaz Şapka) adını veren hackera çağrıda bulunmuş ve çalınan  paraların iadesini talep etmişti.  Siber saldırının ortaya çıkmasının üzerinden 24 saat geçmeden ise Mr. White Hat paraları iade etmeye başlamıştı.

BtcTurk Kullanıcı Verilerine Saldırı Düzenlendi

MR. WHİTE HAT ÇALDIĞI 610 MİLYON DOLARIN TAMAMINI İADE ETTİ


Poly Network’ün Medium platformu üzerinden yaptığı açıklamada çalınan bütün paraların iade edildiği bildirildi.

White Hat ya da Beyaz Şapka hacker dünyasında sıklıkça kullanılan bir terim. Etik hackerlar olarak da anılan bu saldırganlar sistemlerdeki açıkları ortaya çıkarmayı amaçlıyor ancak burada amaç hırsızlık değil; sistemdeki açıklara işaret etmek.

Para transferleri arasına bir mesaj yerleştiren Mr. White Hat, “Garip olarak algılanabilir ama davranışlarım Poly projesinin güvenliğine kendimce katkıda bulunmamı sağladı” dedi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*