Microsoft’tan Ücretsiz Yapay Zeka Uygulaması

Microsoft tarafından geliştirilen LOBE adlı yeni bir uygulama, kod yazmadan yapay zeka modeli oluşturabilmenizi mümkün kılıyor. Geliştirilen uygulama ücretsiz olarak yayınlanmasının yanı sıra, kolay bir arayüze sahip ve insanlar ile yapay zekanın tanışıklılığını arttırmayı planlıyor


Microsoft, Windows ve Mac kullanıcıları için oldukça ses getirecek yeni bir uygulama yayınladı. Geliştirilen bu uygulama ile yapay zeka ve makine öğrenimi konularında kullanıcıların kendini geliştirebilmesi hedefleniyor.

Geliştirilen Lobe isimli masaüstü uygulama, şu anda yalnızca görüntü sınıflandırma özelliğine sahip olsa da Microsoft, yapacağı geliştirme çalışmalarıyla diğer modeller ve veri türleri için de uygulamayı kullanışlı hale getirmeyi hedefliyor.

Ücretsiz bir şekilde yayınlanan ve kullanıma sunulan uygulama da, kullanıcıların yapay zekanın öğrenmesini istediği şeyin örneğini göstermeleri yeterli oluyor. Daha sonra uygulamaya özel bir makine öğrenmesi modeli ekleniyor ve bu model otomatik olarak çalıştırılıyor. Uygulama, neredeyse gerçek zamanlı olarak sonuç verebiliyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*