Microsoft ve KPMG Kuantum Projelerine Başlıyor

 

Microsoft ve KPMG kuantum bulut projeleri alanında iş birliğine giderek, çalışmalara başladıklarını duyurdu.


Microsoft ve danışmanlık şirketi KPMG, Azure Quantum bulut hizmeti aracılığıyla kuantumdan ilham alan optimizasyonu kullanarak yaygın iş sorunlarını çözmek için çalışıyor.

Zor hesaplama problemlerini çözebilen güçlü kuantum bilgisayarlar halen yıllardır uzakta. Ancak Google, IBM, Honeywell Quantum ve Cambridge Quantum ve diğer birçok çaba ile ilerleme kaydediliyor. Microsoft ve KPMG, Azure bulutunda günümüzün donanımlarında kuantum hesaplamanın öykünmesini kullanarak yazılım aracılığıyla kuantum optimizasyonunu çözmek için bir araya geliyor. KPMG buna Kuantumdan Esinlenen Optimizasyon veya QIO diyor.

Microsoft bir blog yazısında, “Bu kuantum etkilerinin klasik bilgisayarlarda taklit edilmesi, klasik donanım üzerinde çalışan kuantumdan ilham alan optimizasyon (QIO) algoritmalarının geliştirilmesine yol açtı” dedi.

Microsoft, Azure Quantum’un, KPMG gibi danışmanlık şirketlerinin iş zorluklarını çözmek için kuantum bilişim optimizasyon araçlarını test etmesine olanak tanıyan, kuantum bilişim için eksiksiz, genel bir bulut olduğunu iddia ediyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*