Microsoft Piyasa Değerini 2 Trilyon Dolara Yükseltti

 

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un piyasa değeri 2 trilyon doları geçti. Microsoft aynı zamanda bu piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci şirketi konumuna yükseldi.


Windows 11 ile gündemde olan Microsoft, pandemi döneminde rekor bir büyümeye imza attı. Microsoft, 2 trilyon dolarlık piyasa değerini aşarak, Apple’dan sonra bu seviyeyi geçen ikinci Amerikan şirketi oldu. Microsoft aynı zamanda bu piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci şirketi.

Microsoft Bethesda’yı Satın Aldı

Bunun ilk başaran isim ise Apple olmuştu. Microsoft’un 1 trilyon doları geçmesi ise yalnızca iki yıl önce gerçekleşmişti. Microsoft’un yeni değerine ulaşmasında şirketin hisselerinin yüzde 1,1 artış göstermesi ve 265 doların üzerine çıkması büyük rol oynadı.

Pandeminin Dijitalleşmeye Olan Katkısı Bu Yükselişte Önemli Rol Oynadı


Pandemi dönemini çok başarılı bir şekilde atlatan Microsoft’un hisseleri, Mart 2020’den günümüze yüzde 64 değer kazandı. Pandemi dönemindeki kapanmayla birlikte Microsoft’un ürün ve hizmet satışında önemli bir artış görüldü. Microsoft CEO’su Satya Nadella, pandeminin dijitalleşmeyi daha önemli hale getirdiğini, 1 yıllık süreçte bu alana ilginin azalmadığını söyledi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*