Metaverse’te İpotek Dönemi Başladı

 

Metaverse coin fırtınası hızlanarak devam ederken, sanal arazi satın almak için metaverse ipotekleri verilmeye başlandı. Mortgage uygulamalarının ilklerinden biri Decentraland‘da bir mülk için imzalandı.


TerraZero Technologies, Ethereum tabanlı metaverse platformu Decentraland’da sanal mülk satın alan bir müşteri için ilk “metaverse ipoteklerinden” birini kolaylaştırdı. Web 3.0 şirketi, hafta sonu yayınlanan bir açıklamaya göre, finansmanın çoğunluğunu sağladığını söyledi. Ancak mali şartlar ve müşterinin kimliği açıklanmadı. TerraZero, sorulara şimdilik yanıt vermedi. CEO Dan Reitzik duyuruda, “İpotekler ve finansman mevcudiyeti metaverse’nin geliştirilmesini ve benimsenmesini hızlandıracak. Bu yeni ve heyecan verici ekonominin ön saflarında yer almaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

İleriye dönük olarak, potansiyel müşteriler, metaverse arazi listelerini keşfetmek için TerraZero web sitesini kullanabilir ve ardından şirketle aracılık sürecini tamamlayabilir. TerraZero, kredi geri ödenene kadar sanal araziyi kayıtlı sahibi olarak elinde tutuyor. Her işlem, bir NFT olarak temsil edilen temel sanal gayrimenkul ile teminatlandırılır. Metaverse ipoteği, sanal mülk satışlarının geçen yıl patlamasıyla ortaya çıktı. CNBC tarafından belirtilen MetaMetric Solutions verilerine göre, bir tahmine göre satışlar 2021’de 500 milyon doları aştı. En büyük anlaşmalar arasında 2.43 milyon dolarlık sanal arazi alımı vardı. En iyi giyim ve lüks markalar da metaverse özelliği geliştiriyor. Ancak bazı uzmanlar, sanal gayrimenkulün fiziksel araziden çok kripto varlıklarına benzediğini söylüyor. Onlara göre dijital arazi, markaların deneyim oluşturması için faydalı olabilir, ancak mülk takdiri arayan yatırımcılar için daha az faydalı olabilir.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*