McDonald’s Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı

 

McDonald’s Tayvan ve Güney Kore şubelerinin siber saldırıya uğradığı açıklandı. Veri ihlali yaşanan siber saldırı sonrası şirket, kapsamlı bir soruşturma başlattığını duyurdu.


McDonald’s, müşterilerin hassas bilgilerini açığa çıkaran bir veri ihlalinden etkilenen son büyük şirket oldu. Dünyanın en büyük burger zinciri, siber saldırganların Güney Kore ve Tayvan’daki müşterilerle ilgili “az sayıda” dosyaya eriştiğini söyledi.

Yemeksepeti Saldırıya Uğradı: Kullanıcı Verileri Çalındı

Söz konusu ihlalin teslimat adresleri ve telefon numaralarını içerdiği belirtildi. Firma sözcüsü, “bu dosyalarda listelenen düzenleyicileri ve müşterileri bilgilendirmek” için adımlar atacağını söyledi.

İlk olarak Wall Street Journal tarafından bildirilen ihlalin ayrıntıları, şirketin ağında yetkisiz bir faaliyet tespit edildikten sonra harici bir soruşturma sırasında keşfedildi. Şirket, siber güvenliğe yaptığı “önemli yatırımın” hızlı bir şekilde hareket geçmelerini sağladığını bildirdi.

Açıklamada: “Bu araçlar, ağımızdaki son yetkisiz etkinlikleri hızlı bir şekilde belirlememize ve içermemize olanak sağladı. Kapsamlı bir soruşturma yürütüldü ve bu soruşturmayı desteklemek için deneyimli üçüncü taraflarla birlikte çalıştık” denildi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*