Macaristan Devlet Sitelerine Siber Saldırı Düzenlendi

 

Macaristan’da halkın koronavirüs aşısına başvurmak için kullandığı devlete ait web sitesine siber saldırı düzenlendiği açıklandı


Geniş kapsamlı bir operasyon olduğu düşünülen siber saldırıda, farklı devlet kurumlarına ait web siteleri de hedef alındı. Saldırı sonucunda web siteleri hizmet veremez duruma geldi. Pandemi hakkında genel bilgilerin verildiği, eve kapanma sürecinin nasıl işleyeceği ve nasıl gevşetileceğine dair yol haritasının sunulduğu web siteleri de açıldığı gün saldırının hedefinde yer aldı. Yetkililer siteye erişimin yeniden sağlanması için çalışmalarına devam ederken, saldırganların kimliğine ilişkin istihbarata bulma faaliyeti de devam ediyor.

Siber Saldırganlar ABD Su Şebekesine Saldırı Düzenledi

Covid-19 Süreci Sosyal Mühendislik Saldırıları İçin Kullanılıyor


Pandemi kısıtlamalarının nasıl gevşetileceğine dair bilgilerin sunulduğu web siteleri siber saldırganlar için cazip hedefler sunuyor. Bunun yanı koronavirüs aşısı sosyal mühendislik saldırıları için de önemli bir yem niteliğinde.

Sosyal medyada aşı vurulmak isteyenleri kandırarak zararlı web sitelerine yönlendirmeye çalışan dolandırıcılar daha önce tespit edilmişti.

Aynı şekilde Türkçe olarak hazırlanmış ve aşı vurulmak isteyenlerin indirmesinin tavsiye edildiği ‘aşıla’ uygulaması da siber dolandırıcılar tarafından sosyal medyaya sürülmüştü.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*