Kripto Para Platformu MISO 3 Milyon Dolarlık Hack Saldırısına Uğradı

 

Popüler merkezsiz kripto para borsası SushiSwap’in token platformu olan MISO, saldırıya uğrayan en güncel kripto para projesi oldu. Söz konusu platformun 3 milyon dolarlık ETH vurgunu yaşadığı aktarılıyor.


SushiSwap’in CTO’su Joseph Delong tarafından aktarılan bilgilere göre MISO aslında DeFi projelerinin çok yakından bildiği bir saldırıya kurban gitti. İlk tahminlere göre ise 3 milyondan fazla zarar var ve bununla ilgili araştırmalar sürüyor.

İlk olarak yaklaşık 864 ETH’nin çalındığını vurgulayan ve saldırganın adresini bile paylaşan Delong, daha sonra ise inanılmaz gelişmeleri paylaşmaya devam etti. Delong’un aktardığı bilgilere göre saldırgan yavaş yavaş fonları iade etmeye başladı ve 100 ETH ile süreci hızlandırdı. Bir saat önce de son fonları iade eden hacker, ilginç bir şekilde 3 milyon dolarlık bütün fonu tamamen iade etmiş oldu.

GitHub ismi Aristok3 ile bilinen anonim bir geliştirici, aktarılan bilgilere göre platforma oldukça kötü bir kod ekledi ve bu kod yüzünden aslında platform saldırıya uğradı. Delong, token satış platformundaki bütün açıkların ise şu an gizlendiğini aktardı. Geçtiğimiz yıl piyasaya giriş yapan SushiSwap buna rağmen 700 milyon doların üzerinde 24 saatlik ticari hacmi ile kesinlikle alanının en büyüklerinden birisi.

MISO saldırganının kim olduğu bilinmese de FTX ve Binance gibi kripto para borsaları ile bu kişinin kimliğini bulmak için iletişime geçtiği belirtiliyor.
Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*