Kripto Para Cüzdanı Ledger Saldırıya Uğradı

 

Kripto para cüzdanı Ledger, ağlarına sızılarak müşteri bilgilerinin çalındığını duyurdu. Saldırı sonrasında yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiğine yönelik çağrı yapıldı.


Siber saldırılar, günümüzde şirketlerin yaygın bir şekilde maruz kaldığı  bir durum haline geldi. Geçtiğimiz günlerde Ledger isimli bir kripto para cüzdanı, uğradığı siber saldırıyla oldukça zor durumda kaldı.

Bitcoin’lerini borsada tutmak yerine Ledger isimli USB belleklerde tutan kullanıcılar, Ledger’i kripto para cüzdanı olarak kullanıyordu. Ortaya çıkan iddialara göre Ledger kullanıcılarından, ”Kullanıcı 272” adlı kişinin kişisel bilgileri çalındı.

Ledger’ın uğradığı saldırı ise güvenlik şirketi Hudson Rock’ın CTO’su Alon GaI tarafından duyuruldu. Hudson Rock’ın bu iddiaları, kısa bir süre içinde Ledger tarafından da doğrulandı.

Ardından Ledger yetkilileri kendilerinden gelmiş gibi göründen e-posta ve mesajlara bir süre itibar edilmemesi gerektiğine dair duyuru metni yayınladı. Kaç kullanıcının verilerinin sızdığı henüz bilinmezken, Ledger’ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*