Kripto Para Borsası Coinbase’nin Saldırıya Uğradığı Açıklandı

 

Dünyanın en çok kullanılan kripto borsalarından Coinbase’in aylar önce hacklendiği  ve 6 bin kullanıcının hesabından para çekildiği ortaya çıktı. Coinbase ise saldırının toplam maliyetine ilişkin açıklama yapmadı.


Popüler kripto para borsalarından Coinbase’den yapılan açıklamaya göre, platforma saldırı düzenleyen siber suçluların en az 6 bin müşterinin hesaplarına sızarak kripto para soygunu gerçekleştirdiği belirlendi.

Kaliforniya Başsavcısı’nın web sitesinde yayınlanan mektubun bir kopyasına göre, saldırı bu yılın Mart ile 20 Mayıs arasında gerçekleşti.

Şirket, yetkisiz üçüncü tarafların hesaplara erişmek ve Coinbase ile ilişkili olmayan kripto cüzdanlarına para aktarmak için şirketin SMS hesabı kurtarma sürecindeki bir kusurdan yararlandığını söyledi.

Bir Coinbase sözcüsü yaptığı açıklamada, “Kusurları hemen düzelttik ve bu müşterilerle hesaplarının kontrolünü yeniden kazanmak ve kaybettikleri fonları geri ödemek için birlikte çalıştık” dedi.

Şirket, siber saldırganların etkilenen Coinbase hesaplarıyla bağlantılı e-posta adreslerini, şifreleri ve telefon numaralarını bilmesi ve kişisel e-postalara erişmesi gerektiğini söyledi.

Coinbase, bilgilerin şirketten alındığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığını söyledi. Coinbase 100’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket 68 milyon kullanıcısıyla dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*