Kosova Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

 

Yükselen elektrik tüketimleri nedeniyle Kosova kripto para madenciliğini yasakladı. Kosova, son on yılın en büyük enerji kriziyle karşı karşıya.


Kosova hükümeti, üretim kesintileri nedeniyle ülkenin on yılın en kötü enerji kriziyle karşı karşıya kalması nedeniyle elektrik tüketimini azaltmak amacıyla kripto para madenciliği yasağı getirdi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Artane Rizvanolli yaptığı açıklamada: “Tüm kolluk kuvvetleri, kripto para üretiminin olduğu yerleri belirleyecek diğer ilgili kurumlarla işbirliği içinde bu faaliyetin üretimini durduracaktır” dedi.

Son yıllarda Kosova’daki ucuz elektrik fiyatları nedeniyle, Kosova’da birçok genç kripto madenciliğine dahil oldu. Kömürle çalışan santral kesintileri ve yüksek ithalat fiyatları ile karşı karşıya kalan yetkililer, geçen ay elektrik kesintileri uygulamaya zorlandı.

Avrupa gaz fiyatları, Rusya’dan gelen düşük arzın, daha soğuk hava yaklaştıkça bir enerji kriziyle ilgili endişeleri yeniden alevlendirmesinin ardından yüzde 30’dan fazla yükseldi.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*