IOS 14 Güncellemesinde Yeniden Hata

iOS 14 güncellemesinde YouTube’un “resim içinde resim” işlevini kullanmayı uman iPhone kullanıcıları kötü bir sürpriz ile karşılaştı. Apple’ın iPhone kullanıcıları için kullanıma sunduğu iOS 14 güncellemesi ile gelen yeni bir sorun gündemde.

iOS 14 yayınlanır yayınlanmaz iki sorun ile gündeme gelmişti. Sorunlardan ilki varsayılan uygulamalar ile ilgili ilgiliydi.

Zira kullanıcılar varsayılan olarak tanımlattığı uygulamaların iOS 14 ile henüz uyumlu bir şekilde çalışmadığını belirtiyor.  Tarayıcı sorunu da iOS 14 kullanıcılarını üzmüşe benziyor. Birçok kullanıcı, Google Chrome’un  varsayılan tarayıcı olarak kullanılamadığının altını çiziyor.

Bu kez ABD basınında yer alan habere göre ise, söz konusu Resim İçerisinde Resim özelliği iOS 14’te uygulanamaz hale geldi.

MacRumors’a göre YouTube’un mobil web sitesi, iOS 14’ün resim içinde resim (PIP) modunu desteklemeyi durdurdu. Apple’dan henüz konu ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Söz konusu değişikliğin bilerek yapılıp yapılmadığı da bu nedenle bilinmiyor.

Apple’ın iOS 14 sürümünü sunduğu  iPhone  modelleri ise şöyle…

iOS 14 şimdi de YouTube sorunu ile gündemde - 8

iPhone 11

iOS 14 şimdi de YouTube sorunu ile gündemde - 9

iPhone 11 Pro 

iOS 14 şimdi de YouTube sorunu ile gündemde - 10

iPhone 11 Pro Max 

iOS 14 şimdi de YouTube sorunu ile gündemde - 11

iPhone XS 

iOS 14 şimdi de YouTube sorunu ile gündemde - 13

iPhone XR 

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*