İngiltere Uluslararası Siber Destek Projesini Başlatıyor

 

İngiltere, savunma ve istihbarat konusunda yetersiz standartlara sahip Afrika ve Hint-Pasifik’teki çeşitli ülkelere siber güvenlik için destek sağlayacağını duyurdu. Hayata geçirilecek projede amaç; başta Rusya ve Çin’in siber tehditlerine karşı ülkeleri koruma altına almak.


İngiltere, Afrika ve Hint-Pasifik’teki savunmasız ülkelerin; Çin, Rusya gibi ülkelerin siber tehditlerine karşı korunması kapsamında destek projelerine başlayacağını duyurdu.

İngiltere, Gözetleme Teknolojisi Çalışmalarına Başladı

Savunma Zafiyeti Bulunan Ülkelere 31 Milyon Dolar Destek Yapılacak


İngiltere’nin savunma zafiyeti bulunan ülkeler için 31 milyon dolar yatırım yapacağı açıklandı. İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, İngiltere ve ortaklarının demokratik seçimleri baltalamak ve interneti kanunsuz bir alana dönüştürmek isteyen düşman devletler karşısında özgür, açık ve barışçıl bir siber uzay olmasını sağlamak için harekete geçmeleri gerektiğini söyledi.

İngiltere Siber Savunma Destek Projesi

Kitlesel Çevrimiçi Güvenlik Bilinci Oluşturulması Hedefleniyor


Raab, en çok risk altında olan en yoksul ve en savunmasız ülkeleri desteklemek için çok daha fazlasını yapacaklarını da açıklamasında belirtti. Raab, İngiltere’nin yatırımının ulusal siber müdahale ekiplerini desteklemek, kitlesel çevrimiçi güvenlik bilinci kampanyaları konusunda tavsiyelerde bulunmak için kullanılacağını belirtti. Ayrıca Afrika’da yeni bir siber operasyon merkezi kurmak için küresel polis koordinasyon ajansı Interpol ile işbirliği yapmak için kullanılacağını söyledi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*