İngiltere Kripto Para Reklamcılığına Yönelik Yasalarda Değişiklik Yapacak

 

İngiltere yanıltıcı kripto reklamlarına önlem alacağını duyurdu. Bunun için yasalarda değişikliğe gidileceği de belirtildi.


İngiltere hükümeti, “kripto varlıkların tanıtımını finansal promosyonlar mevzuatı kapsamına almak” için yasalarını değiştirmeyi planladığını açıkladı.

Değiştirilmesi planlanan bu yasa tasarısı, herhangi bir kripto promosyonunun hisse senetleri, hisse senetleri ve sigorta ürünleri için yapılan promosyonlarla aynı standartlarda yapılmasını sağlayacak.

Hükümetler, tüketicileri aşina olmadıkları dolandırıcılıklardan korumak için yakın zamanda kripto reklamlarını engellemeye başladı. İspanyol hükümeti şu anda etkileyicilerin ve sponsorlarının kripto para birimlerini nasıl teşvik ettiğine dair kurallar koyuyor. Ayrıca Singapur yetkilileri kripto şirketlerinden hizmetlerini halka pazarlamamalarını istedi.

Birleşik Krallık hükümetine göre, ülkede yaklaşık 2.3 milyon kişinin artık bir kripto varlığa sahip olduğu düşünülüyor. Kripto varlıkların popülaritesi artarken FCA’nın araştırması, potansiyel yatırımcıların onlar hakkındaki anlayış düzeyinin düşüşte olduğunu gösteriyor. Bu, insanların yatırım yapma söz konusu olduğunda içerdiği risklerin tam olarak farkında olmayabilecekleri anlamına geliyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*