İç Mekan Haritalamada Apple Standardı

 

Apple tarafından geliştirilen IMDF (iç mekan haritalandırma formatı) teknolojisi, iç mekan haritalamada yeni bir standart haline gelmiş durumda. Uluslararası gönüllü bir konsensüs standartları kuruluşu olan Open Geospatial Consortium ise konuyla ilgili yeni standardı duyurdu


Navigasyon sistemleri, artık yol tarifi vermenin çok daha ötesine geçmiş durumda. Haritalandırmalar ve navigasyon verileri, birçok yenilikçi teknolojinin geliştirilmesinde temel olarak kullanılıyor.

Apple 100’den Fazla Şirket Satın Alımı Gerçekleştirmiş

Apple tarafından geliştirilen ve IMDF (iç mekan haritalandırma formatı) olarak isimlendirilen teknoloji, bu alanda yenilikçi çalışmalardan biri. Wi-Fi bağlantısıyla çalışan bu format, kullanıcıların gizliliğine önem vermesinin yanı sıra kurulumuna ihtiyaç duymuyor. İç mekanda haritalandırma yapabilen format AVM’ler, stadyumlar, kampüsler ve birçok farklı yerde kullanılabiliyor.

Open Geospatial isimli konsorsiyum, Apple’ın geliştirdiği bu teknolojiyi standart olarak belirledi. IMDF artık hassas konum verilerine ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılabilecek. Konsorsiyumun bunu standart olarak belirlemesinde, sistemin kararlı ve doğru bir şekilde çalışması büyük rol oynuyor. Ayrıca konsorsiyumda Autodesk, Google, Esri gibi şirketlerin ve organizasyonların yer aldığı da göz önüne alındığında, Apple oldukça zor bir şeyi başarmış oldu.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*