Hipergerçekçi İnsansı Robot Üretimi Başladı

 

Rus menşeili Promobot şirketi, hiper-gerçekçi insansı robot üretimine başladı. Promobot şirketi Vladivostok kentinde hiper-realistik insansı robotların geliştirilmesi için bir araştırma merkezi kurdu.


Rus robot şirketi, hiper-gerçekçi insansı robotlar için kolları sıvadı. Rus Promobot şirketi Vladivostok kentinde hiper-realistik insansı robotların geliştirilmesi için araştırma merkezi kurdu. Şirketin yeni laboratuvarında insansı robotlar için hiper-gerçekçi derilerin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yürütülüyor.

Pandemi Nedeniyle Robot Seri Üretimi Başlıyor

Rus Promobot şirketinin Vladivostok’ta açtığı yeni laboratuvar, yeni hiper gerçekçi insansı robotların deri görevi gören dış yüzeyi için özel polimerler ve 3D yazıcı yöntemini kullanıyor. Şirketin diğer bölümlerinde ise hareketlerin işlenmesi için donanım ve yazılımların yanı sıra metal çerçevelerin geliştirilmesiyle ilgileniyor.

Rus Promobot şirketi, hipergerçekçi insansı robot üretimine başladı

Konuyla ilgili Rus basınına konuşan yeni laboratuvarın başkanı heykeltraş Pyotr Çegodayev, “Amacımız sadece gerçekçi değil, ayrıca göz alıcı insan benzeri robotlar yapmak, biraz estetik dokunuş katmak. Burada, Vladivostok’ta bunu yapmak için gerekli tüm koşullara sahibiz, yakın zamanda nitelikli bir atılım gerçekleştireceğimizden eminim” dedi.

Hanson Robotics Firması da Robot Seri Üretimine Başlayacağını Duyurmuştu


Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinin robot endüstrisi açısından yeni iş kolları yaratması beklenirken, şubat ayında Hong Kong merkezli Hanson Robotics firması da bu beklentiler doğrultusunda harekete geçtiğini duyurmuştu.

Firma, vatandaşlık alan ilk insansı robot Sophia dahil 4 robot modelinde seri üretime geçtiğini açıklamıştı.

Robotlar seri üretime geçiyor-Cemal Mete Hayırlı

Reuters’ın aktardığına göre firmanın kurucusu David Hanson, “Covid-19 dünyasında insanların güvenliği için daha fazla otomasyona ihtiyaç duyulacak” dedi. Pandemi sürecinde robot kullanımının sağlık alanıyla sınırlı kalmayacağını söyleyen Hanson, perakende ve havayolu gibi sektörlerde de robotların işe yarayabileceğini dile getirmişti.

Hanson Robotics firması kesin bir sayı vermese de 2021 yılında büyük küçük tüm robotları satmayı hedeflediğini söyleyemiş, düşüncelerini şu sözlerle dile getirmişti “Sophia ve Hanson robotları insana çok benzedikleri için eşsizler. İnsanların fena halde yalnız ve toplumdan izole hissettikleri böyle zamanlarda faydaları dokunabilir”

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*