Hazine Bakanlığı Artış Gösteren Fidye Yazılımları Hakkında Uyardı

 

Hazine Bakanlığı fidye yazılım saldırıları hakkında kripto para endüstrisini uyardı. Bakanlık, 2021’in ilk altı ayındaki saldırıların boyutuna dikkat çekti.


Washington’un kripto para birimi endüstrisini fidye yazılımı saldırılarıyla mücadeledeki rolü konusunda alarma geçirmesi üzerine yaptığı açıklamada, ABD’li yetkililer bu yılın ilk altı ayında toplam 590 milyon dolarlık şüpheli fidye yazılımı ödemeleri yapıldığını bildirdi. 2020’nin tamamı için bildirilen 416 milyon dolar ile kıyaslandığında bu miktar oldukça fazla diyebiliriz.

Başkan Joe Biden, bu yıl ABD enerji ve gıda kaynaklarını istikrarsızlaştırmakla tehdit eden bir dizi saldırının ardından hükümetin siber güvenlik yanıtını yönetiminin en üst düzey seviyeleri için en önemli öncelik haline getirdi.

Fidye yazılımı taleplerinin ödenmesinde kripto para birimlerinin kullanımını durdurmak isteyen Hazine Bakanlığı, kripto topluluğunun üyelerine, ABD yaptırımları tarafından yasaklanan anlaşmaları kolaylaştırmaya “doğrudan veya dolaylı olarak” yardımcı olmamalarından sorumlu olduklarını söyledi.

Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo yaptığı açıklamada, “Hazine, suçluların suçlarından kar etmelerini zorlaştırarak fidye yazılımı saldırılarını durdurmaya yardımcı oluyor, ancak bu yasa dışı faaliyeti önlemeye yardımcı olmak için özel sektörde ortaklara ihtiyacımız var” dedi.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*