Google, Taşıt Doluluk Oranlarını Gösterecek

Kullanıcıların konum bilgilerini kullanarak, trafik doluluk oranlarını kullanıcıları ile paylaşan Google Haritalar, yeni özelliği ile toplu taşıma araçlarındaki doluluk oranlarını da gösterecek.


2019’un kasım ayında ortaya çıkan corona virüs (Covid-19) salgını dünyanın bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor.

Pandemi süreci ile birlikte sosyal yaşantımız ve gündelik yaşantımızdaki pek çok alışkanlığımız değişerek ve dönüşerek bu sürece uyum sağlamaya çalışıyor. Şirketler yeni normale uygun geliştirmeler ile bu dönüşüme ayak uydurmaya çalışırlarken, kişilerde kendilerini mümkün olduğunca izole ederek sağlıklı kalmaya çalışıyor.

 

Google Toplu Taşımaların Doluluk Oranlarını Gösterecek-Cemal Mete Hayırlı

ABD merkezli teknoloji şirketi Google ise bu sürece katkı sağlayabilecek bir yenilikle gündeme geldi. Google, kullanıcı verilerinden faydalanarak haritalar uygulamasını salgın döneminde oldukça işlevsel hale getirecek şekilde güncelledi.

TheNextWeb’te yer alan habere göre, Google Haritalar, yeni özelliği ile toplu taşıma araçlarındaki doluluk oranını gösterecek.

Daha önce benzer bir hizmet sunan uygulama son güncelleme ile bu özelliği gerçek zamanlı hale getirdi.

Başka bir deyişle geçmiş verileri baz alarak toplu taşıma araçlarının hangi saat dilimlerinde yoğun olduğunu gösteren Google bu güncelleme ile bunu gerçek zamanlı olarak kullanıcılarına sunacak.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*