Google Play Store Gizlilik Stratejisini Değiştiriyor

 

Google Play Store, kişisel verilerin korunmasına yönelik sistem geliştirmelerine başladı. Play Store bu kapsamda, uygulama geliştiricilerden gizlilik konusunda daha ayrıntılı bilgi talep edecek.


Google Play Store, platformundaki gizlilik önlemlerini artırma kararı aldı ve sistem geliştirmelerine başladı. Yapılacak bir dizi değişiklikle gizliliğin artırılması hedefleniyor.

Google Gizli Modda Takibi Sürdürüyor

Şirket, geliştiricilerin uygulamaları hakkında daha fazla gizlilik ve güvenlik bilgisi sağlamalarını isteyecek. Şirket, platform girişleri için Android uygulamaları tarafından hangi verilerin toplandığını denetleyecek.

Ayrıca bu verilerin nasıl kullanıldığını açıklamasını gerektiren yeni bir “güvenlik bölümü” üzerinde de çalışıyor. Ayrıca bu bölüm şifreleme gibi güvenlik özellikleri hakkında bilgiler içerecek.

Google’nin Yapacağı Değişiklik App Store ile Benzer


Değişiklik, geçen yılın sonlarında Apple’ın App Store çatısı altında geliştirilen ‘nutrition labels‘e benziyor. Ama Play Store’da gizlilik listeleri bir süre gösterilmeyecek.

Google tarafından paylaşılan bir zaman çizelgesine göre, Android kullanıcıları yeni güvenlik bölümünü 2022’nin ilk çeyreğinde görüntülemeye başlayacaklar. Bununla birlikte geliştiricilerin gelecek yılın ikinci yarısına kadar değişiklikleri yapması gerekmeyecek.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*