Google Hindistan Bulut Altyapısını Güçlendiriyor

 

Google, Hindistan’da bulut altyapısını güçlendiriyor. Bunun için Google, Yeni Delhi ve çevresinde bulut merkezi sistemi için planlamalar yapıyor.


Google’ın en güçlü olduğu ülkelerden birisi olan Hindistan’da, bulut altyapısı güçlendiriliyor. Delhi ve kenar mahallelerde bulut merkezleriyle büyümeyi planlayan Hindistan, ülkedeki ikinci, Asya Pasifik’teki ise onuncu altyapısnı kurmaya hazırlanıyor.

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Hindistan’da Google bulut hizmetlerine yönelik talepte muazzam bir artış gördük. Bu nedenle yeni bir bulut bölgesindeki ayak izimizi genişletmek bize uzun yıllar boyunca büyüme için daha fazla kapasite sunma yeteneği veriyor” dedi.

Google: Artık Web Trafiğini İzlemeyeceğiz

Yapılacak resmi duyuru öncesinde Kurian: “Bu, sermaye ve altyapı yatırımlarında bizden büyük bir taahhüt ve büyüme etrafında gördüğümüz fırsatı yakalamamıza izin vermek için tasarlandı” dedi.

Son dönemde özellikle veri merkezleri ve bulut altyapısı için önemli bir yatırım yapan Google, Hindistan’daki potansiyeli daha iyi bir şekilde kullanmak istiyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*