FSB Raporu: Evden Çalışma Siber Saldırıları Artırıyor

 

Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından gerçekleştirilen araştırma, uzaktan çalışma sisteminin siber saldırı tehlikesini artırdığını ortaya koydu.


Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından gerçekleştirilen araştırma, uzaktan çalışma sisteminin siber saldırı tehlikesini artırdığını ortaya koydu. Gerçekleştirilen araştırmayla, siber güvenlik bilincinin artırılması amaçlanıyor.

FSB yaptığı açıklamada; firmaların, çalışanların evden çalışmaya başladıktan sonra artan siber saldırılar karşısında güçlenmeleri gerekebileceğini söyledi.

G20 grubu ülkeler için mali kuralları koordine eden FSB, ekonomilerin COVID-19 ile savaşmak için karantinaya alınmasından bu yana uzaktan çalışmanın siber saldırılar için yeni olanaklar açtığını belirtti.

Oyun Sektörünü Hedef Alan Saldırılar Arttı

Yayınlanan raporda: “Çoğu siber çerçeve, neredeyse evrensel bir uzaktan çalışma senaryosu ve böyle bir durumun siber tehdit aktörleri tarafından istismar edilmesini öngörmedi” ifadeleri kullanıldı.

FSB, COVID-19’un 2008 küresel mali krizinden sonra uygulamaya konan daha katı mali kuralların ilk büyük testi olduğunu ve sistemin çoğu bölümünün iyi bir şekilde başa çıktığını söyledi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*