Fortinet Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi Başlıyor

 

Fortinet Siber Güvenlik şirketi, bu çerçevede siber yeteneklerin keşfedilebilmesi adına yeni bir eğitim programı açılacağını duyurdu.


Dünya genelinde artmakta olan siber suç oranlarıyla birlikte, siber güvenlik alanındaki yetersiz istihdam en önemli sorunlardan biri olmaya devam ediyor. Fortinet Siber Güvenlik şirketi, bu çerçevede siber yeteneklerin keşfedilebilmesi adına yeni bir eğitim programı açılacağını duyurdu.

Dünya Genelinde Siber Güvenlik Eğitimi

Siber bilgi ve yetenek açığı, güvenlik ekipleri sayıca yetersiz kaldığında güvenlik risklerini ve kötü aktörlerin zafiyetlerden yararlanma fırsatlarını artırdığı için CISO’lar için en önemli endişe kaynağı.

Firma, NSE Eğitim Enstitüsü’nün bir girişimi olan Training Advancement Agenda (TAA), siber eğitim ve kariyer fırsatlarını herkes için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor

Şirket, NSE Eğitim Enstitüsü programları ve Eğitim Gelişim Programı olan (TAA) aracılığıyla siber yetenek açığını kapatmaya yardımcı olmayı hedefliyor.

Sertifikasyon Programı, Güvenlik Akademisi Programı, İleri Yaştaki Vatandaşlar Programı, Yetkili Eğitim Merkezi ve Bilgi Güvenliği Farkındalık ve Eğitim Hizmetinden oluşan Fortinet Network Security Expert (NSE) Eğitim Enstitüsü, giderek büyüyerek sektörü saran siber yetenek açığını gidermek için kuruldu.

ÜCRETSİZ KURS VE HİZMETLER VERİLECEK


NSE Eğitim Enstitüsü’nün kurulduğu 2015 yılından bu yana sektör ilk kez 2020’de boşluğu doldurmak için gereken güvenlik profesyonellerinin sayısında bir azalmaya tanıklık etti. (ISC)2 raporuna göre bu alandaki profesyonellerin sayısı 4,07 milyondan 3,12 milyona düştü. Bu durum, sorunu çözme yolunda bazı ilerlemeler kaydedildiğini göstermekle birlikte, bu açık her ölçekten kuruluş için hala aşılması gereken önemli bir zorluk.

BT ve güvenlik uzmanlarına hizmet veren NSE Eğitim Enstitüsü küresel olarak büyümeye devam ediyor. NSE Eğitim Enstitüsü, 30’dan fazla ücretsiz eğitim kursuna ve çok sayıda hizmetine ek olarak, Siber Güvenlikte Kadınlar (WiCyS), Stanford Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley dahil olmak üzere siber güvenlik yeteneklerini geliştirmek için Fortinet ile çalışan yeni küresel ortaklara kapılarını açıyor.

SERTİFİKASYON VE ORTAKLIKLARLA FIRSATLAR OLUŞUYOR


Yetenek açığı problemine çözüm getirmeyi hedefleyen Fortinet’in NSE Eğitim Enstitüsü, bireylere siber güvenlik kariyerlerinin her aşamasında bir dizi farklı program sunuyor.

TAA, eğitim ve sertifikasyon, kariyer fırsatları ve ortaklıklar yoluyla siber beceri açığını kapatmak için çeşitli NSE hizmetlerinden yararlanıyor.

Fortinet ve Yetkili Eğitim Merkezlerimiz aracılığıyla uzman eğitimleri: Fortinet Yetkili Eğitim Merkezleri (ATC’ler),  yerel dillerde uzman düzeyinde eğitim veren küresel bir eğitim tesisleri ağı sağlıyor.
2021’de başlatılan yeni NSE kursları ve güncellemeleri: NSE kütüphanesine NSE 5  FortiEDR  4.2,  FortiAnalyzer  6.4 ve  FortiManager  6.4 olmak üzere yeni kurslar eklendi.

Fortinet ürünlerine dayalı bir OT güvenlik çözümünün nasıl tasarlanacağı, uygulanacağı ve işletileceğini özetleyen ve OT güvenliğine odaklanan yeni bir teknik kurs de eklendi.

Bu kursların tümünde katılımcılar kendi hızlarında ve eğitmen liderliğinde öğrenebiliyorlar ve Fortinet veya ATC’lerimizden biri tarafında sağlanabiliyor. Müşteriler ayrıca şirketleri için özelleştirilmiş ve sanal sınıf uygulaması aracılığıyla verilen özel eğitim oturumlarına çevrimiçi olarak kaydolabiliyor.

Kaynak: SiberBülten

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*