Fisk Üniversitesi Sanal Kadavra Laboratuvarı Açılıyor

 

Fisk Üniversitesi’nin önderliğinde hayata geçirilecek sanal gerçeklik sınıfı eğitime yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Fisk Üniversitesi, yüz yüze sınıf deneyimini 5G destekli VR teknolojisiyle birleştirerek, sanal kadavra laboratuvarı kuracak.


En üst sıralarda yer alan HBCU(Historically black colleges and universities)’lardan biri olan Fisk Üniversitesi, yüz yüze sınıf deneyimini 5G destekli VR teknolojisiyle birleştirmek için teknolojide bazı önemli isimlerle ortaklık kuruyor. 2021 yılının son çeyreğinde, sanal gerçeklik kampüsü dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlayacak.

Kolejlerde ve üniversitelerde yüz yüze eğitimde halen artış yaşanıyor. Sanal gerçeklik bu alanda yeni bir dönüşüm başlatacak gibi görünüyor. VictoryXR CEO’su Steve Grubbs, “Sanal gerçekliğin yükselişi sınıfı yeniden tanımlıyor” dedi. Grubbs, sanal gerçekliğin profesörlerin ve öğrencilerin öğretmek, öğrenmek ve sorunları çözmek için tekrar bir araya gelmelerini sağladığını belirtiyor.

sanal gerçeklik sınıfı

Fisk Üniversitesi Rektörü Dr. Vann Newkirk, “Sanal ve yüz yüze öğrenmenin en iyi yönlerini birleştiriyoruz ve bu eğitimin geleceği. Fisk Üniversitesi, kolejler arasında bir teknoloji lideri olarak yükseliyor ve kampüse bir sanal gerçeklik kadavra laboratuvarı getirme çabamız, öğrencilere en son teknoloji ürünü bir eğitim sağlama taahhüdümüzün bir örneğidir” ifadelerine yer verdi.

Fisk Üniversitesi Dekanı Dr. Shirley Brown, “Bu kadavra laboratuvarı ile tıp öncesi öğrencilerimizin ileri anatomi ve biyoloji dersleri için diğer üniversitelere güvenmesine gerek kalmayacak,” dedi.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*