FBI Çevrimiçi Flört Dolandırıcılığı İstatistiklerini Yayınladı

 

FBI 2021 yılı çevrimiçi flört dolandırıcılığı istatistiklerini yayınladı. Paylaşılan istatistiklere göre, 2021 yılında 133 milyon dolarlık dolandırıcılık gerçekleştirildiği görülüyor.


FBI binlerce kişinin çevrimiçi flört dolandırıcılığı hakkında şikayette bulunduğunu ve bunun sonucunda toplamda yaklaşık 133 milyon dolar zarara yol açtığını söyledi.

FBI, 1 Ocak ile 31 Temmuz arasında, kurbanların dijital olarak para göndermeye veya başka bir kişi için kripto para ticareti yapmaya zorlandığı romantizm dolandırıcılıklarıyla ilgili 1.800’den fazla şikayet aldığını açıkladı.

FBI yaptığı açıklamada: “Dolandırıcı, kurbanı dolandırıcılık amaçlı bir web sitesine veya bir yatırım fırsatı başvurusuna yönlendirir. Mağdur, platforma bir başlangıç ​​tutarı yatırdıktan ve iddia edilen bir kar gördükten sonra, dolandırıcılar kurbanın az miktarda para çekmesine izin vererek daha fazla kazanç elde eder. Mağdurun güveni başarılı para çekme işleminden sonra, dolandırıcı kurbana daha büyük miktarlarda para yatırması talimatını verir ve genellikle ‘hızlı hareket etme’ ihtiyacını ifade eder. Kurban tekrar para çekmeye hazır olduğunda, dolandırıcılar bunun olmaması için nedenler yaratırlar” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*