Facebook Yeni Özelliği İle Gündemde

 

Facebook Hesaplar Merkezi ile Instagram ve Facebook uygulamaları birbirine bağlanabilecek


Facebook, Hesaplar Merkezi adını verdiği yeni bir özellik ile FacebookMessenger ve Instagram uygulamalarını birbirine bağlamayı kolaylaştırıyor. Bu uygulamaların her birinin ayarlarında bulunan özellik ile bu farklı platformları birbirine bağlayarak örneğin aynı anda iki ağ için de bir gönderi oluşturmak mümkün olacak.

Ek olarak, profil resmini ve adını hesaplar arasında eş zamanlamak da mümkün. Bu sayede bir sosyal ağda bir değişiklik yapıldığında, bu değişiklik tüm hesaplara yansımış olacak. Yine de bunun isteğe bağlı olduğunu ve hesapları farklı isimlerle bağlantılı tutma şansının devam ettiğini de belirtelim.

Facebook Hesaplar MerkeziHesapları bağlamak, Facebook bilgilerini kullanarak bir Instagram hesabına giriş yapmayı da kolaylaştıracak. Facebook ayrıca, hesaplar arasında senkronize edebileceğiniz veri türlerine Facebook Pay bilgilerini de ekliyor. Bu özellik sayesinde Instagram veya Facebook’ta ödeme ve bağış yapmak da kolay bir hal alacak.

Hesap Merkezi’nin kendisi de dahil olmak üzere bu merkezdeki özelliklerin çoğu isteğe bağlı olacak. Bundan dolayı kullanıcılar tercih etmedikçe bağlantılı bilgilere sahip olmayacak. Facebook, hedeflenen reklamlar için tüm uygulamalarındaki verileri zaten kullandığından, bunun kullanıcı verilerini işleme şeklini değiştirmediğini de sözlerine ekliyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*